Civic Type RYARIŞÇI RUH
Sorgulamayı, meydan okumayı, her zaman daha iyi olmayı ve asla yerimizde saymamayı seviyoruz.

Honda mühendislerinin benimsediği bu ilkeler, şu ana kadar edindiğimiz tüm tecrübeleri ve geleceğe yönelik tutkularımızı Yeni Civic Type R’a aktarmamızı sağladı.

Baştan aşağı yeniden tasarladığımız Yeni Civic Type R, size mümkün olan en iyi sürüş keyfini sunmak üzere yola çıkmaya hazır.

YENİ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ
Yeni yüksek rijitlik seviyesine sahip gövde ve tamamı yenilenen süspansiyon sistemi sayesinde Yeni Civic Type R’ın viraj alma yeteneği arttı, direksiyon tepkileri gelişti.

Honda mühendislerinin yaptığı bu yeni geliştirmeler sayesinde, atak sürüş karakteri ve maksimum seviyede güç transferi için çalışan bileşenler Civic Type R’ın performansını bir üst seviyeye çıkardı.

Ön akstaki MacPherson süspansiyon bağlantıları, yüksek tork değerinin direksiyona etkisini azaltarak yol tutuşunu geliştirirken, çok kollu bağımsız arka süspansiyon ise fren anında stabiliteyi ve otomobilin genel dengesini artırdı.

Uyarlanabilir Amortisör Sistemi ve sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyelle desteklenen Yeni Civic Type R’ın daha kontrollü ve stabil olmasıyla birlikte sürüş keyfi çağ atladı.

EŞSİZ CIVIC TYPE R
Bir otomobil daha motoru çalıştırmadan kalp atışlarınızın hızlanmasına sebep oluyorsa, ruh eşinizi buldunuz demektir.

Yeni Civic Type R’ın her detayında motor sporlarından ilham alan yarışçı ruhu göreceksiniz. Alaşım vites kolu ve okunması kolay göstergeler iç mekana sportif bir görünüm kazandırırken, otomobilinizin seri numarasının yazılı olduğu Civic Type R plakası sizi hiç olmadığınız kadar özel hissettirecek.

  • 2.0L MOTOR
  • 320PS MAKSİMUM GÜÇ
  • 400Nm TORK

Karbon İç Paket
Karbon detaylardan oluşan Karbon İç Paketi ile Type’ınızın sportif DNA’sını vurgulayın.

Karbon Dış Paket
Sportif Karbon Dış Paketi ile yeni Civic Type ın dinamizmini artırın. Kırmızı detaylara sahip karbon eklentileri ile yeni Civic Type ın aerodinamik tasarımına daha da dinamik bir görünüm kazandırın.

Aydınlatma Paketi
Kırmızı renkli aydınlatma birimlerinden oluşan Aydınlatma Paketi, aracınızın iç tasarımını bambaşka bir hale getiriyor. Kırmızı renklerde Ambiyans Aydınlatma, Konsol Aydınlatma, Kapı İçi Aydınlatma ve Işıklı Kapı Eşik Nikelajından oluşan paketle aracınıza çekici bir hava katabilirsiniz.