Honda HR-VYAŞAMA DEĞER KATMAK İÇİN ÖZENLE TASARLANDI
Modern ve çağdaş çizgilerle şekillendirilen yeni Honda HR-V, sadece göze hitap etmekle kalmıyor, aynı zamanda duyguları da harekete geçiriyor. Güven veren sağlam görünümü ve sportif yan profili ile yeni Honda HR-V, hem dışarıdan izlemekten hem de içinde olmaktan keyif alacağınız bir otomobil. İsterseniz uzun bir hafta sonu yolculuğu, isterseniz de arkadaşlarla şehirde bir buluşma… Yani konum ve şartlar ne olursa olsun yeni Honda HR-V, hayatınızın her anında ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ve tüm beklentilerinizi karşılayacak şekilde tasarlandı.

Tasarım aşamasında tüm detaylar büyük bir hassasiyetle ele alındı ve sizin hayatınıza mükemmel uyum sağlaması için her şey düşünüldü. Gizli arka kapı kolları ve sportif bir şekilde alçalan eğimli arka camlar gibi küçük detaylar büyük fark yaratıyor. Yeni Honda HR-V tam da amacına uygun bir tasarıma sahip; çarpıcı tek parça ön farlar, sıra dışı akıcı hatlar, sportif görünüm, gövde rengi bagaj spoyleri, şık tavan rayları* ve açılabilir panoramik cam tavan* gibi detaylar, etkileyici bir görünümü beraberinde getiriyor.

HAYRANLIK UYANDIRAN ESNEKLİK
Yaşamınıza uyum sağlayan ve gereksinimleriniz doğrultusunda değişen tasarım. Yeni Honda HR-V, hayatınızın her anında tamamlayıcınız olmak üzere geliştirildi. Sadece geniş değil, aynı zamanda son derece kullanışlı bir iç hacim de sunuyor. Ortada konumlandırılan yakıt deposu bir yandan bagaj hacmini genişletmek üzere alan yaratırken, diğer yandan ise Honda’nın yenilikçi Sihirli Koltukları’nın kullanılmasına imkan tanıyor.

Sihirli Koltuklar, 60:40 oranında zahmetsizce katlanıyor. Arka koltuklar, kullanım amacına uygun olarak birçok kombinasyon olasılığı sunuyor. Tek bir hareketle koltuk başlıklarıyla birlikte öne doğru katlanarak zeminde kaybolan arka koltuk sırtlıkları, devasa bir hacim ortaya çıkarıyor. Kullanım kombinasyonuna bağlı olarak 1.026 litreye* kadar hacim sunan bagaj, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlandı. Geniş yükleme alanı ve alçak yükleme eşiği gibi akıllıca tasarlanmış detaylar yükleme alanına erişimi kolaylaştırıyor. Ancak sihirli olan tek şey koltuklar değil. Yeni Honda HR-V, benzerine ancak üst segment otomobillerde rastlanabilen geniş bir diz ve baş mesafesi sunuyor. Geniş alan hissiyatı, içeriye hem fazladan ışık hem de hava girmesini sağlayan açılabilir panoramik cam tavan** ile de pekiştiriliyor.

KEYİFLİ VE VERİMLİ SÜRÜŞ
Modern teknolojinin bütün avantajlarından faydalanan ileri mühendislik ürünü motorlarımız; heyecan uyandıran, keyifli ve bir o kadar da verimli bir sürüş sunuyor. Bu da performanstan ödün vermeden yüksek yakıt verimliliğinin keyfini sürebilmek anlamına geliyor. Yeni Honda HR-V’de 130 PS gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 PS gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuluyor. Her iki motor da benzersiz bir sürüş deneyimi sunan altı vitesli manuel şanzımanla donatıldı.

Tüm bunlarla birlikte 1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor. Motorla uyum içerisinde çalışan otomatik şanzıman sayesinde konforlu ve akıcı bir sürüş elde ediliyor.

Yeni Honda HR-V’de tüm motorlar Idle Stop (Start&Stop) teknolojisi ile donatıldı. Sistem, araç durduğunda motoru otomatik olarak durduruyor. Aracın hareket etmesi istenildiğinde motor otomatik olarak tekrar çalışıyor ve bu sayede yakıt tüketimi azalırken CO 2 salımı da 104 g/km* gibi oldukça iddialı bir değere indiriliyor.

Sürücü olarak sürüş esnasında farkı doğrudan hissetmeyebilirsiniz, ancak yakıt istasyonuna daha az uğrayacağınız kesin.

  • 1.6L MOTOR
  • 120PS MAKSİMUM GÜÇ
  • 300Nm TORK

Dizayn Paket
Dizayn Paket aracınıza daha güçlü ve daha gösterişli bir görünüm kazandırıyor. Paketi oluşturan aksesuarlar aracınıza estetik bir görünüm kazandırırken, aynı zamanda darbelerden de koruyor.

Aero Paket
Ön-Arka Aero Tampon ve Yan Basamaktan oluşan Aero Paket HR-V’nizin daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Milano Kırmızı Paket
Milano Kırmızı Paket, yan aynalarda ve 18” jantlarda Milano Kırmızısı rengini kombine ederek daha sportif bir görünüm sağlıyor.

Krom Paket
Krom Paket aracınıza daha şık ve çekici bir dış görünüm kazandırıyor.

Koruma Paketi
Koruma Paketi, aracınızı kum, çamur ve çiziklerden korumak üzere tasarlanmıştır.