JazzHAYATA ÇOK ŞEY SIĞDIRANLARIN VAZGEÇİLMEZ YOL ARKADAŞI
Sadece bir yerden bir yere gitmekle yetinmeyen, hayatına çok şey sığdıran ve dünyanın hızına ayak uyduranların bir yol arkadaşı var: Yeni Honda Jazz

Modern çizgileri, kompakt tasarımı, geniş iç hacmi ve hayatınızı kolaylaştıran birçok özelliğiyle yeni Jazz karşınızda. İçine sığdırdığımız tüm fikirlerle yeni Jazz, hayatınıza sığdırmak istediğiniz her şey için yola çıkmaya hazır.

KOMPAKT VE YETENEKLİ
Yeni Jazz’ın modern tasarımı, pratik ve çok yönlü fikirleri bir araya getiriyor. Geniş iç mekanıyla da, her detayda sizi şaşırtacak özelliklere sahip fonksiyonel bir yaşam alanı sunuyor.

SPOR ÇİZGİLERLE HEYECAN VEREN TARZ
Onun direksiyonuna geçin ve benzersiz bir deneyime hazır olun. İhtiyacınız olan her şeyi elinizin altında bulacaksınız ve kolay okunabilen göstergesi sayesinde tek bakışta her şeyi göreceksiniz. Yeni Jazz’ın kaliteli malzeme ve kumaş kullanılarak hazırlanan kokpiti, tasarımıyla heyecan uyandırıyor. Jazz Dynamic’te ise spor otomobillerden alışkın olduğumuz dikiş detaylara sahip direksiyon, koltuklardaki turuncu dikişlerle tamamlanıyor, ortaya sportif bir ruh çıkıyor. Yeni Jazz, pratik ve fonksiyonel yapısıyla da her detayda sizi düşündüğünü hissettiriyor. Geniş iç hacmi ve akıllı saklama alanlarıyla hayatınızı kolaylaştırıyor.

HAYATINA ÇOK ŞEY SIĞDIRANLAR İÇİN SİHİRLİ KOLTUKLAR
Yeni Jazz, eğlenceli ve dinamik bir sürüş deneyiminin yanı sıra, hayatınızın hızına da uyum sağlıyor. Honda Jazz’a özel “Sihirli Koltuklar”ın oturma minderleri yukarı kalkıyor ve sırtlıkları öne doğru katlanıyor. Tamamen yere yatırılabilen arka koltuklar sayesinde tatile çıkarken yanınıza alacağınız bavullar da, hafta sonu arkadaşlarınızla gideceğiniz piknik için gereken tüm malzemeler de yeni Jazz’ın içine rahatça sığıyor.

HER ŞEYE YER VAR
Kalabalık bir şehirde kompakt, pratik ve çevik bir otomobile sahip olmak sayısız avantajı da yanında getirir. Kusursuz bir sürüş deneyiminin yanı sıra her köşede gizlenmiş bölmeler ve akıllı depolama çözümleriyle sınıfının ötesinde bir iç hacim yeni Jazz’da sizi bekliyor. Tüm ihtiyaçlarınızı sığdırabileceğiniz akıllıca tasarlanmış 1.314 litrelik* geniş bagajıyla yeni Jazz’da, arka koltuklarının da katlanmasıyla birlikte aylık market alışverişinizden çocuklarınızın bisikletlerine kadar her şeye yer var.

ŞİMDİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ ÇOK DAHA DİNAMİK
102 PS gücünde 1.3L i-VTEC benzinli motoruyla Dream ve Elegance, 130 PS gücünde ise 1.5L i-VTEC benzinli motora sahip Dynamic ile, yeni Jazz’da farklı güçte farklı donanım seçenekleri sunuluyor. Yakıt verimliliğini artırmak için devreye giren Idle Stop teknolojisiyle otomobilinizi durdurduğunuzda motor stop ediyor, gaz pedalına bastığınızda da motor tekrar çalışıyor. Bu küçük ayrıntı, uzun vadede çok büyük bir avantaja dönüşüyor.

  • 1498 CC MOTOR
  • 130 PS MAKSİMUM GÜÇ
  • 155Nm TORK

HER ŞEY GÜVENLİĞİNİZ İÇİN
Biz yeni Jazz’ı tasarlarken ilk önce sizin, sevdiklerinizin, trafikte diğer yolcuların ve yayaların güvenliğini düşündük. İşte bu yüzden Honda mühendislerinin ürettiği çok sayıda güvenlik önlemiyle yeni Jazz’ı donattık.

TRAFİK İŞARETİ TANIMA SİSTEMİ*
Trafik İşareti Tanıma Sistemi*, 100 metre uzaklığa kadar trafik levhalarını tespit ediyor ve bu bilgiyi MID üzerinden size bildiriyor. Sistem, aynı anda 2 trafik levhasını ekranda gösterebiliyor.

AKILLI HIZ LİMİTLEYİCİ*
Jazz, hız limitleyici özelliğini Trafik İşareti Tanıma Sistemi* ile bir araya getiriyor. Sistem, Trafik İşareti Tanıma Sistemi*’nin belirlemiş olduğu hız limitine göre aracın hızını ayarlıyor.

ŞERİT TAKİP UYARI SİSTEMİ*
Bu sistem, dikiz aynasının arkasında yer alan ve sürekli olarak yol şeritlerini algılayan bir kamera sayesinde çalışıyor. Yoldaki şeritleri algılayarak kontrolünüz dışında şerit değiştirilmesi durumunda, görsel ve işitsel olarak sizi uyarıyor.

ÇARPIŞMA UYARI SİSTEMİ*
Sistem, yüksek hızlarda seyir halindeyken, öndeki araçla aranızdaki mesafeyi denetleyerek, olası bir çarpışma durumunda sizi uyarıyor.

AKTİF UZUN FAR KONTROL SİSTEMİ*
Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi, çevrenizdeki sürüş koşullarını değerlendirerek, kısa ve uzun farlar arasında geçişi otomatik olarak yapıyor. Sistem, karşıdan gelen sürücülerin rahatsız olmasını engelleyerek, size en iyi aydınlatmayı sağlıyor.

ŞEHİR İÇİ AKTİF FREN SİSTEMİ*
1: Sistem, şehir içinde 5-32 km/s arasında bir hızla seyir halindeyken, olası bir çarpışmayı önlemek için önünüzdeki araçla aranızdaki mesafeyi denetliyor.

2: Belirlenen araca yaklaşmaya devam ederseniz Jazz, sizi MID ekranı üzerinden görsel ve işitsel olarak uyarıyor

3: Eğer hala bir tepki vermemişseniz ve çarpışma kaçınılmaz hale geldiyse, Şehir İçi Aktif Fren Sistemi devreye giriyor ve seyir hızını en aza indirmek üzere acil fren yapıyor. Sistem, sürüş şartlarının da uygun olması halinde çarpışmanın önüne geçebiliyor.

ARAÇ DENGE KONTROL SİSTEMİ
Araç Denge Kontrol Sistemi’nin sensörleri, sürüş esnasında dört lastiğin tutunma verilerini toplayıp maksimum tutunma ve kontrol için gerekli olan güç veya fren değerlerini hesaplıyor. Olası bir tutunma kaybında sistem, motor torkunu ayarlayarak ve her bir tekerleğe bağımsız fren yaptırarak kontrollü bir şekilde aracın sürüş güvenliğini sağlıyor.

SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIKLARI
Maksimum güvenlik ve koruma için ön hava yastıklarında çarpma şiddetine göre zamanlamayı ve kuvveti ayarlayan iki kademeli şişirme teknolojisi kullanılıyor. Olası bir yandan çarpma anında, 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerleriyle birlikte çalışan yan perde hava yastıkları, ön ve arka koltuktaki sürücü ve yolcuları koruyor.

YOKUŞTA KALKIŞ DESTEĞİ
Yokuşta Kalkış Desteği, yokuşta kalkış yaparken aracın geri kaymasını önlüyor. Eğim sensörünün verilerini kullanan sistem, siz ayağınızı fren pedalından çektiğiniz andan itibaren kontrollü bir şekilde 1,5 saniye boyunca fren yapmaya devam ediyor.